• Olympiáda na SZŠ - 2024

Strečnianska Olympiáda sa konala po druhýkrát na našej škole dňa 10. septembra 2024. Úspešnú myšlienku ako rozhýbať mladých ľudí a navzájom sa spoznať na novej škole preniesli do života riaditeľka školy PhDr. Janka Gabaľová, PhD. a zástupca riaditeľky školy Ing. Daniel Vadkerti. Zanietene pripravili celodenný program pre žiakov prvých ročníkov, ktorí športovali, súťažili a boli odmeňovaní v rôznych športových disciplínach. Olympiáda Strečnianska bola úspešnou aktivitou, do ktorej sa zapojilo aj veľa učiteľov, ktorí so svojimi žiakmi umocňovali atmosféru a napomáhali k vytvoreniu pozitívnych vzťahov medzi žiakmi prvých ročníkov. Športu zdar !

• Účelové cvičenie Kurz ochrany života a zdravia – 2. ročníky

Žiaci  II.AV, II. MAS, II.APS sa zúčastnili účelového cvičenia v dňoch 11. septembra.

Trasa viedla z konečnej trolejbusu 44 na Kamzík – Rozhľadňa na Americkom námestí –  Partizánska lúka – Červený most

Kamzík je ideálna lokalita pre rodiny s deťmi, na Cvičnej lúke možnosť občerstvenia – množstvo bufetov, lanoland, bobová dráha, križovatka turistických a cyklistických chodníčkov na Kačín, Biely kríž, Slavín, Železná studienka, Červený most, náučné chodníky, TV Kamzík,Rozhľadňa na Americkom námestí.

Žiaci spoznávali prírodu  Malých Karpát, overili si  pohybové schopností, prispeli k zvýšeniu telesnej zdatnosti a výkonnosti, vedeli sa orientovať, pobytom na čerstvom vzduchu podporili zdravie a imunitu, pookreli na duši, čím sme splnili náš cieľ.

Žiaci II.BPS, II.CPS, II.DPS pre nepriaznivé poveternostné podmienky absolvovali v telocvični športové aktivity ako bodyforming, volejbal, stolný tenis a iné pohybové aktivity. Aj tento deň prispel k zvýšeniu kondície, úrovne pohybových schopností, zručností a vedomostí, kolektívnemu cíteniu, súťaženiu v zmysle fair – play, prekonávaniu prekážok, koncentrácii a spolupatričnosti.

PaedDr. Mária Suchánková

• Rovinčanská kvapka krvi

Darovanie krvi je humanným činom, ktoré by malo byť neodmysliteľnou súčasťou nášho života. Žiaci Lea Ročková a Nikolas Rezák boli nápomocní NTS Ružinov pri dobrovoľnom darcovstve krvi v Rovinke, kde sa 9.9.2024 konala - Rovinčanská kvapka krvi.

• Slávnostné otvorenie školského roka 2024/2025

Septembrom končí leto, čas prázdnin a dovoleniek – čas sladkého nič nerobenia. Začína opäť školský rok plný nových povinností. Slávnostné otvorenie školského roka 2024/2025 sa konalo pre žiakov denného štúdia v Dome kultúry Zrkadlový háj. Riaditeľka školy PhDr. Janka Gabaľová, PhD. vo svojom príhovore privítala žiakov, učiteľov aj zamestnancov školy a zaželala im veľa úspechov na prahu nového školského roku. K umocneniu slávnostnej atmosféry prispela svojou účasťou aj prof. PhDr. Mgr. Monika Jankechová, PhD. riaditeľka Sekcie vzdelávania a riadenia ľudských zdrojov v zdravotníctve MZ SR, ktorá vo svojom príhovore oslovili žiakov a učiteľov našej školy a súčasne vyzdvihla úsilie riaditeľky v smerovaní školy k jej pretransformovaniu sa na školu nového tisícročia.

• Stredná zdravotnícka škola, EDUID školy: 100000937
        • +421 940 625 309 - študijné oddelenie

+421 904 773 018 - sekretariát školy
        • PhDr. Janka Gabaľová, PhD.
          szs@szsba.sk
        • PhDr. Gabriela Habdáková, PhD.,MPH
          habdakova@szsba.sk
        • PhDr. Zuzana Schmidtová, PhD.
          schmidtova@szsba.sk
        • Ing. Daniel Vadkerti