• Školská Knižnica

Knižnično-informačné centrum (školská knižnica a študovňa) je súčasťou Strednej zdravotníckej školy na Strečnianskej ulici 20 v Bratislave. Prístupná je len žiakom a zamestnancom školy. Ponúka výber beletrie a odbornej literatúry z oblasti ošetrovateľstva, medicíny, psychológie, pedagogiky, biológie, slovenského jazyka, cudzích jazykov, matematiky, chémie, fyziky, estetiky, športu, IKT technológii a odborné časopisy.

Výpožičné hodiny
      • Utorok: 12,45 – 14,30
      • Štvrtok: 12,45 – 14,30

Základným poslaním knižnično-informačného centra je zabezpečovať prístup k informáciám na rôznych mediálnych nosičoch. Knihy sú registrované prostredníctvom počítačového knižničného programu, ktorý je priebežne aktualizovaný a saturovaný novými knižnými titulmi.

Knižnica napomáha k uspokojovaniu kultúrnych, informačných a vzdelávacích potrieb žiakov a zamestnancov školy. Slúži na podporu aktivít celoživotného vzdelávania a duchovný rozvoj jedincov. Ponúka služby informačného a dokumentačného zabezpečenia výchovno-vzdelávacieho procesu a projekcie jeho administratívnej zložky, vrátane mimoškolských aktivít.

Knižný fond tvoria:
      • primárny fond: beletrizovaná tvorba, odborné publikácie, časopisecká literatúra - periodiká, obrazové dokumenty, audiovizuálne dokumenty
      • sekundárny fond: katalógy (klasické, elektronické), kartotéky, databázy v elektronickej forme, registračný systém absolventských prác VOŠ

Fondy a zariadenie knižnično-informačné centrum sú výlučným majetkom školy. Užívateľ je povinný dodržiavať výpožičné pravidlá, chrániť a nepoškodzovať knižničné produkty.

Služby knižnice:
      • bezplatný výpožičný systém
      • registračný katalógový systém
      • prezenčné výpožičné služby
      • konzultačné služby
      • referenčné služby
      • IKT technológie

Za úsek knižnično-informačného centra zodpovedá asistentka Eva Zemanovičová (zemanovicova@szsba.sk) vo výpožičných dňoch, prípadne podľa potreby a dohody.