• Asistent výživy

      Už od prvého ročníka sa študenti odboru asistent výživy učia, ako je správne stravovanie dôležité. A ako vie strava ovplyvniť naše zdravie či už pozitívne alebo negatívne. Keďže ich hlavnou náplňou práce je zostavovanie jedálnička pre určité diéty, musia byť zdatný nielen v teoretických vedomostiach, ale aj v praktických. To znamená, že musia vedieť ako dané jedlo chuti. Vzhľadom k tomu, že sú ešte len na začiatku svojho štúdia, je potrebné, aby sa naučili jedlo správne pripraviť, a dochutiť. No zároveň pripraviť aj správne a pekné stolovanie. Veď nezabúdajme, že aj oči jedia. Toto všetko sa učia na praktickom cvičení technológia prípravy pokrmov.

      Momentálne je však situácia taká aká je. Dištančné štúdium neminulo ani nás. No i napriek tomu sme sa nevzdali a pokračujeme v praktickom cvičení. Pýtate sa ako? 😊Naši študenti odboru asistent výživy pripravujú pokrmy doma. Áno, čítate správne. A musím ako ich učiteľka odborného predmetu povedať, že sú neskutočne šikovní. Ako dôkaz toho prikladám fotky žiakov I.AV. Pripravovali krémovú hráškovú polievku a banánový koktail alebo ryžový nákyp a karamelový krém. No a teraz posúďte sami, ako sa im to podarilo. Môžete hodnotiť, ktoré prestieranie sa Vám najviac páči.

      Ak Vás to zaujalo v budúcnosti plánujeme pripraviť otvorené kurzy správneho stravovania pri rôznych ochoreniach alebo diétach, kde aj etiketa stolovania hrá svoju úlohu.

      Ing. Janka Trebulová

      Učiteľka odborných predmetov

    • Túra „z Rače na Biely kríž“
     • Túra „z Rače na Biely kríž“

      V sobotu 04. 12. 2021 pozývame všetkých priaznivcov zimnej pešej turistiky /žiakov aj učiteľov/ na túru. Vedúce turistického krúžku: prof..Renáta Puškárová,prof. Mária Suchánková

      Cieľ:   Horáreň na Bielom kríži /502 m.n.m./ Predpokladané trvanie túry je 3 hodiny.

      Čas a miesto stretnutnutia zastávka električky na Detvianskej ulici v Rači o 10.00 hod.

      Biely Kríž je označenie lokality a historického objektu horárne, v Malých Karpatoch v katastrálnom území Svätého Jura. Je križovatkou turistických chodníkov, obľúbeným miestom na oddych a orientačným bodom pre horských turistov a cyklistov. Nachádza sa tu prícestný kríž.

     • Kalokagatia - poznávanie a šport v rovnováhe

      Vo vestibule našej školy sa uskutočnila súťaž na stacionárnych bicykloch v rámci projektu "Kalokagatia - poznávanie a šport v rovnováhe" cez www.orbisinstitute.sk
      Bolo to podujatie s prepojením aktívneho športu a s využitím inovatívnych technológií.
      Prihlásení študenti sa zúčastnili:
      1. v šprinte 2 cyklistov súčasne na špeciálne upravených trenažéroch na 500m virtuálnej trati s vizuálnym vyhodnotením výsledkov v reálnom čase a s porovnaním sa s časom, ktorý dosiahol Peter Sagan na rovnakom trenažéri.
      2. atrakciou bola možnosť zabicyklovať si vo virtuálnej realite na vybraných cyklotasách v rámci BSK (ovládanie bicyklovania v 360 stupňovom prostredí prostredníctvom VR okuliarov).
      Súťaže sa zúčastnilo 85 študentov našej školy. Veselú náladu navodili aj súťažiace pani riaditeľka PhDr.Janka Gabaľová, PhD. a pani učiteľky: Mgr. Anna Repková, PaedDr. Mária Suchánková a RNDr. Alica Kubošková. Vyhodnotenie bude až po zrealizovaní súťaže aj na ostatných vybraných školách BSK.

      Dobrý pocit z prekonania svojich fyzických limitov a zaujímavé bicyklovanie vo virtuálnej realite zanechalo v každom z nás dobrý pocit, úsmev na tvári a trochu aj unavené svaly na nohách.

      Takéto a podobné športové podujatia spestria bežné dni v našej škole a zároveň nám ukážu, ako sa dá v dnešnej dobe športovať. Teším sa na vás pri ďalších zaujímavých športových aktivitách.

      "Do cvičenia"

      Učiteľka TEV - Mgr. Anna Repková

    • Obmedzenie prezenčnej výučby
     • Obmedzenie prezenčnej výučby

      Podľa vyhlášky 276 Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Bratislava hlavné mesto so sídlom v Bratislave, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia pre obmedzenie prezenčnej výučby zariadení pre deti a mládež v územnom obvode okresov Bratislava I až V, Malacky, Pezinok a Senec.
      Podľa ustanovenia § 48 ods. 4 písm. e) zákona č. 355/2007 Z. z. nariaďuje obmedziť nasledovné zariadenia pre deti a mládež v územnom obvode okresov Bratislava I až V, Malacky, Pezinok a Senec zákazom prezenčného vzdelávania: pre stredné odborné škôly. Táto vyhláška nadobúda účinnosť 6. decembra 2021.

   • Kontakty

    • Stredná zdravotnícka škola
    • +421 940 625 309 - študijné oddelenie +421 904 773 018 - sekretariát školy +421 2 638 120 59
    • 31793185
    • 2021410963
    • PhDr. Janka Gabaľová, PhD. szs@szsba.sk
    • PhDr. Gabriela Habdáková, PhD.,MPH - habdakova@szsba.sk
    • Ing. Jana Vinczeová vinczeova@szsba.sk
    • Ing. Daniel Vadkerti vadkerti@szsba.sk
    • EDUID školy: 100000937
    • Strečnianska 20 850 07 Bratislava Slovakia
   • Prihlásenie