• Celoslovenská súťaž - EXPERT geniality show aj na našej škole

Do celoslovenskej súťaži EXPERT geniality show, kto sa prihlásil, mal šancu ukázať svoje kvality, niečo nové sa naučiť a získať titul EXPERT. Naša škola sa zúčastnila tejto súťaže po prvýkrát s 35 žiakmi, ktorých prihlásila. Garantom aktivity bola učiteľka matematiky a fyziky RNDr. Alica Kubošková. Súťaž EXPERT spočívala vo vypracovaní testu z dvoch súťažných tém. Súťažiaci odpovedali na 40 otázok (20 v každej téme). V každej otázke vyberali spomedzi štyroch ponúknutých možností jednu správnu. Na vypracovanie testu mal každý súťažiaci 60 minút. Okrem vyznačenia správnej odpovede mohol (ale nemusel) súťažiaci pri každej otázke vyznačiť aj voľbu „Som si istý(á)“. Ak vyznačil istotu pri správnej odpovedi, získal body navyše. Ak však vyznačil istotu pri nesprávnej odpovedi, body stratil. Súťažiacich prišla podporiť aj riaditeľka školy PhDr. Janka Gabaľová, PhD., ktorej nie sú ľahostajné prezentačné aktivity žiakov školy. Výsledky budú zverejnené v decembri 2022.

• Svetový deň boja proti AIDS/HIV

Každoročne 1.decembra si pripomíname Svetový deň boja proti AIDS/HIV. Symbolom Svetového dňa boja proti AIDS/HIV sa stala červená stužka. Červenou stužkou pripnutou na odeve sa symbolicky zapojte do tohto boja, vyjadrite podporu ľuďom žijúcim s AIDS/HIV, uctite si obete tejto prenosnej choroby. 1.decembra 2023 vo vstupnej hale našej školy majú žiaci možnosť vyplniť vedomostný kvíz týkajúci sa danej problematiky, ktorý po vyplnení vhodia do krabičky s označením AIDS/HIV. Kto sa zapojí do kvízu podpíše, uvedie si triedu, ktorú v tomto školskom roku navštevuje, bude vylosovaný a odmenený. Do výzdoby školy sa zapojili aj klienti Strediska sociálnych na Vavilovovej ulici v Bratislave a počas odbornej klinickej praxe so žiakmi večerného štúdia triedy I. PS 2r. vytvorili červené mašličky.